14 Hollow Road

af

Du sparer 19% fra forlagets pris
14 Hollow Road
  • Leveringstid 4-6 hverdage
  • Forventet levering 04-06-2018
Køb til medlemspris og få altid fri fragt.
Prøv 14 dage gratis (herefter 79,-/md.).

Læs mere om Saxo Premium her.
  • Op til 70% rabat
  • Fri fragt
  • Stream 30.000 e- og lydbøger
  • Bog, hardback (kr. 169,95) (kr. 209,95)
    1. Beskrivelse

      A warm summer novel about a community banding together in the wake of a tornado, perfect for fans of Lynda Mullaly Hunt, Kate Messner, and Jeanne Birdsall.

       

      The night of the sixth-grade dance is supposed to be perfect for Maddie: she’ll wear her perfect new dress,... Læs mere

      Udgivelsesdato:
      13-06-2017
      Leveringstid:
      4-6 hverdage
      Bedømmelse:
      (0)
    2. Yderligere info
      Udgivelsesdato:
      13-06-2017
      Sprog:
      Engelsk
      ISBN13:
      9781101938768
      Sidetal:
      288
      Vægt:
      390
      Højde:
      25
      Bredde:
      140
      Mærkat:
      Bog, hardback
      Målgruppe:
      From c 9 years
      Format:
      Hardback
      • Bibliotekernes beskrivelse

        When a romantic school dance is interrupted by a tornado that destroys her home, sixth-grader Maddie is invited to stay in the same home as her crush while her family rebuilds, a situation that presents both opportunity and the potential for embarrassment. By the author of The Distance to Home. Simultaneous eBook.

    3. Anmeldelser
      Log ind for at skrive en anmeldelse.

    Fandt du ikke hvad du søgte?

    Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

    Se andre bøger, der handler om